Bezdech senny jest chorobą ludzi mocno chrapiących. U osoby takiej dochodzi w nocy do zatrzymania oddechu nawet kiladziesiąt razy na godzinę. Z tego powodu chorzy wstają często pomimo dlugiego snu niewyspani a czasem bardziej zmęczeni niż się położyli... więcej więcej

Umów się na wizytęZadaj pytanie

Nasza oferta

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób mających problem z chrapaniem, jak i osób podejrzewających u siebie obturacyjny bezdech senny lub leczących się już z jego powodu. Dzięki sprawnej organizacji i szybkiemu wykonaniu wymaganych badań diagnostycznych, czas od zgłoszenia się pacjenta do rozpoczęcia przez niego leczenia jest bardzo krótki.

1. Badanie polisomnograficzne – diagnostyka bezdechu sennego

Wykonujemy badanie polisomnograficzne sprawdzające obecność bezdechu sennego. Badanie może być wykonane na miejscu lub w domu u pacjenta. Druga opcja wydaje się być bardziej wygodna i obciążona mniejszym ryzykiem niepowodzenia. Istnieje możliwość obecności wykwalifikowanego personelu w domu podczas badania.

2. Dopasowywanie protez powietrznych CPAP, BiPAP– leczenie bezdechu sennego

  • Ustalamy terapeutyczne ciśnienie dla protez powietrznych CPAP i BiPAP
  • Ustalamy zakres ciśnień dla protez auto-CPAP i autoBiPAP
  • Obie czynności mogą być również wykonane w domu u chorego

3. Kontrola leczenia protezą powietrzną CPAP, auto-CPAP, BiPAP, oraz autoBiPAP

Dokonujemy odczytu danych o przebiegu leczenia z różnych typów protez oraz dokonujemy ich oceny i ewentualnej korekty leczenia. W razie konieczności wykonujemy polisomnograficzną kontrolę skuteczności protez powietrznych. Również w domu u chorego.

4. Dopasowywanie aparatów nazębnych.

Wykonujemy dopasowanie specjalnych aparatów nazębnych wysuwających żuchwę stosowanych przy leczeniu zarówno bezdechu jak i samego chrapania. Wszystkie czynności poza badaniem polisomnograficznym związane z aparatami nazębnymi wykonywane są przez wykwalifikowanego stomatologa

5. Polisomnograficzna kontrola skuteczności aparatów nazębnych.

 

6. Okresowa kontrola dentystyczna wymagana podczas stosowania aparatów nazębnych.

 

7. Pomoc przy indywidualnym doborze protezy powietrznej, rozmiaru i rodzaju maski.

 

8. Kwalifikacja do leczenia operacyjnego bezdechu sennego.

 

9. Konsultacje specjalistów

2008 (C) Pomorskie Centrum Leczenia Bezdechu Sennego Projekt i realizacja: agencja interaktywna zjednoczenie.com